TELEINFOMED (TIM)

specjalizuje się w nowoczesnych projektach dla medycyny. Jako spółka wydzielona z grupy EMBIQ korzystamy z wieloletniego doświadczenia ekspertów, biegłych w takich dziedzinach, jak rozwój oprogramowania, technologie IT, czy Internet Rzeczy (IoT). Teleinfomed powstał jako odpowiedź na wyzwania współczesnej medycyny, która coraz bardziej opiera skuteczne leczenie i terapie o analizę Big Data oraz dostępność mobilnych technologii. Oprócz wdrażania dedykowanych rozwiązań z zakresu software, tworzymy również nowoczesne urządzenia służące ochronie zdrowia i wdrażamy je zgodnie z restrykcyjnymi certyfikacjami medycznymi.

WĄSKA SPECJALIZACJA

dostarczamy i wdrażamy technologie dla współczesnej medycyny

DOŚWIADCZENIE

jesteśmy wyodrębnioną częścią EMBIQ, która do tej pory zrealizowała 300 projektów IT, R&D oraz IoT

WIEDZA

korzystamy z fachowej ekspertyzy i know-how naukowców związanych z medycyną i inżynierią biomedyczną oraz telemedycyną

SOFTWARE & BIG DATA

tworzymy innowacyjne oprogramowanie i algorytmy służące poprawie jakości usług medycznych

HARDWARE

konstruujemy wielofunkcyjne urządzenia, oparte o najnowocześniejsze technologie dostępne w obszarze ochrony zdrowia

MOBILITY & ECONOMY

proponujemy rozwiązania, które zwiększają stopień mobilności i zmniejszają koszty badań, diagnoz oraz terapii

Teleinfomed opiera swoje cele i rozwój na praktycznym know-how specjalistów związanych ze środowiskiem naukowym. Spółkę tworzą czołowi przedstawiciele środowisk akademickich Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Połączenie ich wiedzy i doświadczeń pozwoliło na opracowanie dwóch innowacyjnych urządzeń medycznych – BIOXEE i WARINSEID

Innowacyjne urządzenie medyczne analizujące falę tętna. Jest dedykowane diagnostyce chorób układu krążenia. Umożliwia wstępną ocenę stanu zdrowia pacjenta i określenie dalszych zaleceń diagnostycznych. Jest tańsze w eksploatacji i łatwiejsze w użyciu od tradycyjnych urządzeń USG. Działa w oparciu o inteligentną bazę danych, dzięki czemu pozwala na wczesne wykrycie anomalii.

Technologia opracowana z myślą o wyzwaniach współczesnej chirurgii ortopedycznej. Stworzony przez inżynierów i naukowców system obojętnych biologicznie protez, napełnionych antybiotykiem o długim czasie uwalniania. Efektem tego rozwiązania jest skuteczniejsza terapia, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka infekcji, które występuje przy stosowaniu śrub do łączenia kości. 

Teleinfomed bierze udział w misji gospodarczej do Dubaju, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie w terminie 27-31.01.2020r. Projekt “Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 3, Konkurencyjność Przedsiębiorstw, działanie 3.6 Marketing Gospodarczy.