WARINSEID

to połączenie know-how w ortopedii, najnowszych zdobyczy inżynierii medycznej oraz wspólnej pracy środowiska naukowego Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W efekcie stworzony został innowacyjny system protez, z o wiele większym stopniem skuteczności i bezpieczeństwa dla pacjentów po operacjach ortopedycznych, w porównaniu do tradycyjnie stosowanych środków.

Wiele zabiegów operacyjnych w ramach chirurgii ortopedycznej polega na łączeniu złamanych kości śrubami tytanowymi. Po upływie 4 lat proteza oparta na tej konstrukcji wymaga usunięcia lub wymiany. W międzyczasie może dojść do infekcji, która znacznie wydłuża leczenie i może prowadzić do śmierci pacjenta. Ponadto ok 70% operacji ortopedycznych goi się w niewłaściwy sposób, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko niepożądanych powikłań.

Warinseid eliminuje te problemy. W ramach tego innowacyjnego systemu konstruowane są standardowe lub customowe protezy. Tworzywo, z którego są wykonane, jest biologicznie obojętne. Oznacza to, że WARINSEID nie wchodzi w niepożądane interakcje z organizmem, a tym samym oddala ryzyko pojawienia się groźnych dla życia i zdrowia infekcji.

WARINSEID

już od momentu przeprowadzenia operacji z jego użyciem przyspiesza proces leczenia pacjenta. Protezy napełniane są skutecznym antybiotykiem, który cechuje się długim czasem uwalniania. Jest to bezkonkurencyjna właściwość tego systemu, w porównaniu do tradycyjnych środków stosowanych przy złamaniach kości. WARINSEID śmiało można nazwać przyszłościowym rozwiązaniem dla ortopedii.

Innowacyjny system protez ortopedycznych
Standardowe lub spersonalizowane formy
Obojętny biologicznie materiał, nie wywołujący infekcji
PROTEZY NAPEŁNIONE ANTYBIOTYKIEM, O DŁUGIM CZASIE UWALNIANIA
SKUTECZNE I BEZPIECZNE LECZENIE, BEZ POWIKŁAŃ
EFEKT PRAC POLSKICH NAUKOWCÓW MEDYCZNYCH I INŻYNIERÓW
PROJEKT WYKORZYSTUJĄCY DOŚWIADCZENIA ZDOBYTE PRZY KONSTRUOWANIU MOBILNEGO EEG

Lecimy do Dubaju!

Teleinfomed bierze udział w misji gospodarczej do Dubaju, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie w terminie 27-31.01.2020r. Projekt “Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 3, Konkurencyjność Przedsiębiorstw, działanie 3.6 Marketing Gospodarczy.